Jeep Renegade nejoblíbenější SUV ve Španělsku

by  |  On Srpen 1st, 2015  |  In Jeep, Novinky, Značky

jeep-renegade

Přední španělský internetový portál Coches.net zaměřený na automobilový průmysl ocenil nejnovější přírůstek v rodně Jeep® prestižním titulem.

Model Jeep® Renegade je od posledního čtvrtletí roku 2014 stále úspěšnější a dlouhý seznam ocenění se rozrůstá o další prestižní ceny.

Čtenáři předních španělských internetových stránek zaměřených na automobilový průmysl – Coches.net – zvolili Jeep® Renegade Nejlepším malým SUV roku 2015. Renegade získal většinu hlasů od více než 80 000 hlasujících.

Portály Coches.net a Motos.net mají měsíční návštěvnost 9,75 milionu uživatelů s více než 12,5 milionu návštěvami a 192 miliony zobrazení stránek.

Nový Renegade se stal Nejlepším SUV roku 2015. Mimo to se za pouhých šest měsíců od uvedení na španělský trh etabloval jako jeden z nejprodávanějších modelů. Jeep® Renegade se může pochlubit také nejvyšším hodnocením v testech EuroNCAP, kde za svou bezpečnost získal prestižní pětihvězdičkové ohodnocení s celkovým skóre 80/100.

jeep-renegade- (3)  jeep-renegade- (1)

Renegade nabízí poslední generaci vysoce účinných zážehových (MultiAir) a vznětových (MultiJet) motorů 1.6 a 2.0 l s výkonem až 170 k. Je také prvním vozem v dané třídě s inovativní devítistupňovou automatickou převodovkou. Jeep® Renegade ztělesňuje všechny zkušenosti značky Jeep® v segmentu SUV, které kombinuje se širokými možnostmi personalizace. To z něj činí skutečně jedinečný vůz.

jeep-renegade- (2)

Poprvé v luxusním voze Hyundai Tucson

Jedná se o nového krále silnic nebo jen jde o dobře cílenou marketingovou reklamu na určitou oblast potencionálních fanoušků. Není nic jednoduššího, než si nové auto okusit na vlastní kůži ostatním povyprávět o svých prvních zážitcích a dojmech z jízdy. Kdo si nové auto Hyundai Tucson nevyzkouší, nikdy se nestane plnohodnotným kritikem a už vůbec nemůže věrohodně vyprávět o pomyslných kvalitách nebo skutečných kladech tohoto vozidla, které se na český trh dostalo ze slezských Nošovic.

2016 Tucson

Porovnání není úplně nejlepší strategií

Mnoho Čechů se uchyluje k nechvalnému způsobu porovnávání s již zavedenými modely aut světoznámých značek. Při tom je nutné ke každému novému vozidlu přistupovat individuálně. Hyundai Tucson se tak do hledáčku veřejného mínění a pozornosti dostává společně s tuzemským SUV, Škodou Yetti. Tento typ srovnání je však úplně mimo mísu, jelikož Hyundai je o celého čtvrt metru delší a rozvor má rovněž o deset centimetrů delší. Jde tedy o něco větší vozidlo než Yetti, při tom se do středotřídních nedostalo. Porovnávejme tedy tento model spíše s Mazdou CX-5 nebo Fordem Kuga. Cena Hyundai Tucson se pohybuje okolo 530 tisíc korun.

Nic než design

Hlavní předností vozidla Hyundai Tucson není motor, nebo spotřeba pohonných hmot na sto kilometrů. Dokonce ani vnitřní vybavenost nebo výkon, nýbrž design. Precizně sladěné čisté linky společně se sofistikovanými linkami jsou v tomto případě tou největší zbraní na koncového zákazníka. Pokud se na toto vozidlo podíváme ryze vzhledovým posudkem, jen velmi těžko naleznete pohlednější SUV vozidlo.

Interiér vozidla v pohodovém stylu

Zaměřme se na interiér vozidla, který ze své třídy nikterak nevybočuje. Tvar palubní desky určitě neurazí, ale naopak ani nepřekvapí. Designéři vsadili na osvědčený standard, takže nelze nic vytknout. Určitě musíme pochválit rozvrženou ergonomii, kde výrobci nezapomněli na žádnou důležitost. Celkové umístění ovládacích prvků je dokonale sladěno s potřebami samotného řidiče. Zde nehledejme žádné přehmaty nebo nedokonalosti. Při výrobě Hyundai Tucson je cítit vliv německého vývojového centra. Ve stejném duchu se nese i integrovaná navigace a veškeré menu, které je maximálně přehledné a navíc dotykový displej reaguje na vaše pokyny celkem svižně.

Benzínové turbo

Benzínová přímovstřikovka 1,6 GDI se sedmistupňovým dvojspojkovým automatem se ve výbavě Premium pohybuje za 780 tisíc korun. Na první pohled robustní vozidlo s čistou designovou linkou překvapí svou svižností za současného zachování tichého režimu při řízení. Celkem 130 kilowatt, které jsou už na výkonu motoru znát poskytují opravdu impulzivní zážitek z jízdy. Motor sice dokáže splnit i ta nejtajnější přání samotného uživatele, tato daň se však projevuje v celkových nákladech na spotřebě paliva. Při svižnější jízdě počítejte tak okolo 10 litrů na 100 kilometrů. Pokud si vyzkoušíte úspornou jízdu, počítejte, že se pod 8 litrů na sto nikdy nedostanete. V průměru lze očekávat tak 8,5 litrů na sto.

Naftová motorizace

Nejsilnější verze Hyundai Tucson 2,0 CRDi za 840 tisíc korun se projevuje typickým drnčením, které u benzínové verze nenaleznete. V porovnání s benzínem je to opravdu rozdíl, drnčení se ozývá pouze u volnoběhu, ale nikterak řidiče neruší. Oproti tomu je jízda mnohem svižnější, auto startuje jak vystřelené z praku. Pokud by se vývojáři zaměřili na výrobu lepšího audiosystému a vyladění interiéru, šlo by o jasného kandidáta na nejlepší SUV roku 2015. Takto se Hyundai Tucson stává skvělou možností, jak usednout v bezpečném a živelném vozidle. Senzační pocit z rychlé jízdy je všudypřítomný, z tohoto hlediska.