Malý velký vůz – nový Fiat 500

by  |  On Srpen 1st, 2015  |  In Fiat, Značky

O modelu FIAT 500

4. červenec byl pro Fiat 500 vždy velmi významným datem. Tento malý velký vůz a symbol masové motorizace Itálie, jehož bylo prodáno přes 3,8 milionů exemplářů, se právě v tento den roku 1957 poprvé představil světu. O padesát let později, v roce 2007, se Fiat rozhodl využít tohoto ohromného dědictví a vrátit jej světu v nové moderní podobě. Zrodil se nový Fiat 500, který byl připraven navázat na úspěch svého slavného předchůdce.

O osm let později a po 1,5 milionů prodaných kusech předává Fiat 500 štafetu nástupci, díky kterému se Fiat může postavit novým výzvám trhu, přičemž ale nezapomíná na své kořeny. Vůz navržený ve stylistickém centru Fiatu má přepracovaný vzhled karoserie i interiéru, což jej činí opět o něco atraktivnějším. Nenarostl sice do délky, ale dostal řadu špičkových technologií, motorů a možností personalizace. Původní koncept se tak rozrůstá o funkce, které z něj činí doslova mistrovské dílo.

Nový Fiat 500, který je k dispozici ve dvou karosářských verzích (hatchback a kabriolet) se představí ve třech stupních výbavy: Pop, Popstar a Lounge. První z nich zahrnuje ve standardu sedm airbagů, systém Uconnect Radio 5” s šesti reproduktory, vstupy Aux-In a USB a ovládáním na volantu a také LED světla denního svícení. Verze Popstar přidává manuální klimatizaci, chromované kryty vnějších zpětných zrcátek a poklice kol v historickém duchu. Verze Fiat 500 Lounge je bohatší o důmyslné detaily, jakými jsou prosklené panoramatické střešní okno, 15palcová litá kola, chromovaná mřížka chladiče, systém Uconnect Radio 5” LIVE s dotykovou obrazovkou a kůží čalouněný volant s integrovanými ovladači chytrého telefonu pro využití řady aplikací přímo na palubě vozidla a dosažení nepřetržitého spojení se světem.

Paleta motorizací nového Fiatu 500 zahrnuje motor 0.9 TwinAir (85 k nebo 105 k), 1.2 l 69 k a dvoupalivový agregát 1.2 l LPG 69 k. Dvouválcové motory se mohou pochlubit rekordně nízkými emisemi: pouhých 90 g/km u motoru s výkonem 85 k a 99 g/km u výkonové verze 105 k. Motor 1.3 Multijet 95 k ve verzi Eco a 1.2 l 69 k (k dispozici krátce po uvedení na trh) produkují 99 g CO2 na kilometr. Stručně řečeno, poslední přírůstek značky Fiat je maximálně zaměřen na udržitelnou mobilitu. Na některých trzích bude paleta motorizací modelu 500 zahrnovat také atmosférický motor TwinAir 0.9 65 k a zážehový agregát 1.4 l o výkonu 100 k.

Nová pětistovka, která je odvážná i svůdná disponuje více než 1800 inovacemi, přičemž všechny byli navržené pro zvýšení originality a vytvoření dokonale vytříbeného stylu. Nové přední světlomety s LED světly denního svícení, zadní koncová světla, paleta barev, přístrojový panel i použité materiály, to vše je velmi zásadní, ale současně věrné nezaměnitelnému stylu 500. Kultovní Fiat demonstruje nový koncept mobility, který představuje skutečnou revoluci na silnicích, neboť dokáže plnit i zdánlivě velmi protichůdné potřeby.

Nový Fiat 500 byl přepracován ve smyslu estetické návaznosti a technologické evoluce. Model 500 tvoří právě tato magická rovnice. Je to jediný model, který je schopen splnit různé protichůdné potřeby: je exkluzivní a přesto dostupný, je světovým bestsellerem, ale s typicky italským srdcem, je elegantní, ale plný zábavy. Je také velmi osobní, a to navzdory tomu, že poslední generace byla prodána v 1,5 milionech exemplářích. Nový Fiat 500 v sobě snoubí technologie i sentiment a opět se prosazuje jako měřítko svého segmentu, a to ze všech úhlů pohledu.

Fiat-500-novy (2)

 

Lingotto v Turíně
Pro světovou premiéru nového Fiatu 500 bylo zvoleno Lingotto v Turíně, nikoliv nějakou náhodou, ale proto, že jde o symbolické místo, které se sice v průběhu let vyvíjelo, ale navzdory tomu zůstalo věrno své tradici, podobně jako kultovní pětistovka.

Tato továrna Fiatu byla otevřena v roce 1923 a i dnes je vysoce ceněna pro svou modernost a eleganci. Testovací dráha vybudovaná na střeše dokázala vzbudit obdiv dokonce i u proslulého architekta Le Corbusiera.

Ještě před dokončením se tato stavba, jež byla od začátku koncipována jako továrna, stala symbolem rychle se rozvíjejícího italského průmyslu a vešla do obecného povědomí národa. Vozidla, které sjeli z výrobních linek Lingotta přispívali po desetiletí k motorizaci Itálie, dokud se výroba nepřestěhovala do modernějších továren. Po vyřazení z provozu bylo Lingotto zrekonstruováno tak, aby vyhovovalo měnící se městské zástavbě v okolí. Továrna prošla velmi zdlouhavou rekonstrukcí vnitřních prostor, vnější vzhled ale zůstal do velké míry zachován.

Dnes bude v Lingottu představen nový Fiat 500, potomek ikony, která byla testovaná na zdejší testovací dráze. Obnovilo se tak hluboké spojení Lingotta, nové pětistovky a Turína.

Koncentrát italského stylu

Nový Fiat 500 je kompaktní, je 357 centimetrů dlouhý, 163 centimetrů široký, 149 centimetrů vysoký a disponuje rozvorem náprav o délce 230 centimetrů. Design přední a zadní části se změnil, ale přesto zůstal věrný sám sobě. Styl exteriéru nového Fiatu 500 má výrazné prvky, které charakterizovali předchůdce z padesátých let, a nyní se objevují s novým technologickým obsahem.

Nejzřejmější odkaz minulosti představují horní světlomety, které jsou stále kruhové, ale mají dynamičtější sklon a vozu dodávají odvážnější vzhled. Důležité jsou rovněž spodní rámečky, které kombinují LED světla denního svícení a tradiční fousky s logem. Horní světlomety zahrnují inovativní poloeliptický modul poskytující jasnější světlo a tím i větší bezpečnost. Zjednodušené řečeno, oči pětistovky jsou neustále upřené na silnici. Tlumená světla a směrová světla jsou integrovaná v jednom rámečku. Nižší skupina pak zahrnuje dálková světla a LED světla denního svícení, která vytvářejí typicky kruhový vzhled. Grafický efekt reprodukuje původní vzhled pětistovky, přičemž jeho nezaměnitelnost vyniká zvláště v noci.

U kapoty byl zachován zaoblený tvar zasahující až do boků, což je charakteristický prvek stylu původní pětistovky a vytváří velmi harmonickou přední část s lichoběžníkovým profilem s elegantními chromovanými fousky. Současné žebrování je odvážnější. Pro přívod vzduchu slouží trojrozměrná mřížka s chromovanými vložkami (u verze Lounge), která se podílí na přívětivém vzhledu vozu. Robustnost a silná osobitost je zdůrazněná chromovanými prvky, které doslova přitahují pozornost na blatníky. Díky těmto prvkům je Fiat 500 svůdnější a výraznější.


Profil vozu je nadále měkký, kulatý a nové pětistovce dodává poněkud přidrzlý úsměv, který se s trochou nadsázky vysmívá městskému provozu, stísněným prostorám a uspěchanému životnímu stylu. Mezi charakteristické znaky patří i tvar velkých bočních oken, minimální převisy karoserie a krátká kapota. Ta se nyní sklání více k zemi, což zvýrazňuje její odolnost.

Zadní část je osazena typickým chromovaným držadlem, které připomíná osvětlení poznávací značky modelu první generace. Záď je nyní opatřena novými koncovými světly. Jedná se o jediný vůz svého segment s „prázdnými“ lehkými rámečky s kruhovou strukturou, které z části odhalují barvu karoserie a integrují světlené moduly vytvarované tak, aby korespondovali s tvarem karoserie. Díky tomu světla vystupují z karoserie jako jemné tetování. Zadní mlhová světla a světlo zpátečky jsou situovány na koncích černé nebo chromované dynamické mřížky. Toto rozdělení je funkční a zaručuje skvělou viditelnost.

K dispozici jsou 15 a 16palcová litá kola s novým designem, rovněž v diamantové povrchové úpravě. Paleta barev zahrnuje celkem 13 odstínů (sedm pastelových, jeden třívrstvý a pět metalických) včetně nové červené barvy Corallo a vínové Opera. V rámci exkluzivní personalizace nové pětistovky jsou k dispozici dvoubarevné verze v odstínech černá-žlutá a černá-červená. Stručně řečeno, nový Fiat 500 si může každý přizpůsobit podle svých představ. Návštěva prodejce tak bude připomínat návštěvu špičkového domu módy.

Fiat-500-novy (1)

Jako oděv nebo druhá kůže

Nový Fiat 500 nabízí skvělé možnosti personalizace, které budou nepochybně udivovat a stimulovat představivost, to vše při přirozené sympatičnosti, která je pro značku Fiat již pověstná. „Druhá kůže“ představuje exkluzivní personalizaci, díky které lze karoserii vtisknout kousek vlastní osobnosti.

Zákazníci si mohou vybrat „malou“ verzi nabízející geometrický módní vzor pod boční linií vozu, zatímco „střední“ varianta nabídne pro sloupky a střechu – v některých případech také pro kapotu a zadní výklopné dveře – čtyři různé vzory: Lord (klasický tartan), Comics (popová dekorace) v kombinaci s dvěma novými odstíny, Navy (svěží a čerstvý) a Camouflage (módně vojenský). Kolekce „druhá kůže“ umožňuje zákazníkům přizpůsobit vzhled svého Fiatu 500 podobně jako v případě oděvů a vyjádřit tak jeho prostřednictvím vlastní osobnost.

Elegance a inovace pro nadčasové interiéry

Interiéry jsou zcela nové, počínaje designem přístrojového panelu. Ten nyní zahrnuje inovativní infotelematický systém Uconnect s 5palcovou obrazovkou (dotykovou u verze Lounge), který je harmonicky začleněn do pečlivě navrženého ergonomického celku. Přístrojový panel je jako celek nový a technicky velmi vyspělý, ale přitom všem nadále nese nezaměnitelné znaky pětistovky.

Interiér cestující doslova objímá, chrání a nabízí jim množství chytrých detailů, které odkazují na minulost, avšak v moderním pojetí a pomocí exkluzivních materiálů. V tomto ohledu byli zcela přepracovaná tlačítka, kaplička s kontrolními ukazateli i volant. Současné ovládací prvky jsou univerzálnější a doplněné o chromované lemování a na první pohled prozrazují preciznost. Nový Fiat 500 je ztělesněním modernosti, ergonomie a designu inspirovaného původní pětistovkou.

Sloupek volantu je charakteristický soustřednými kruhovými analogovými přístroji, které řidiči poskytují všechny potřebné informace na první pohled. Rychlost je zobrazována na vnějším okraji a počet kilometrů pak pod ním. Palubní počítač s digitálním palivoměrem a ukazatelem teploty chladicí kapaliny se objevuje uprostřed.

Za zmínku stojí inovativní panel s kontrolními ukazateli se 7palcovým TFT displejem (k dispozici na přání) vyvinutým ve spolupráci s Magneti Marelli, tedy mezinárodním lídrem v oblasti designu a produkce špičkových automobilových systémů a komponent. Jedná se o přístroj, který poskytuje všechny potřebné informace v duchu legendy 500, to znamená, vždy o krok napřed.

Řidič může sledovat data rychloměru, tachometru a palubního počítače při jednom pohledu. Kromě toho, středovou část displeje v podobě vozidla lze nakonfigurovat volbou specifických údajů, jež se budou zobrazovat, například ujetá vzdálenost, okamžitá spotřeba, dojezd nebo čas jízdy. Velmi dobře viditelná jsou i varovná hlášení, jako jsou například otevřené dveře, teplota nebo indikátor řazení GSI, který doporučuje kdy přeřadit na jiný převodový stupeň s cílem maximalizovat účinnost.

To vše je dokonale integrováno se systémy Uconnect™ 5” Radio LIVE a Uconnect™ 5” Radio Nav LIVE takže media přehrávač, telefon a navigace se mohou zobrazovat na stejné obrazovce. Kromě toho, LCD displej zobrazuje u motoru 0.9 TwinAir Turbo 105 k aktivaci režimu Sport.

Tento prvek spolu s centrální konzolí a sestavou zahrnující rádio a ventilaci může být vyveden v odstínu slonové kosti nebo černém odstínu pro zvýšení požadovaného historického nebo sportovního ducha. Nový přístrojový panel nového Fiatu 500 je ideální kombinací retro vzhledu a moderních technologií.

Nové chromované doplňky vystupují v harmonickém celku, který je příjemný na dotek i pohled, zároveň je ale také praktický. Existuje zde množství chytře uspořádaných přihrádek a nechybí ani ovládací prvky na volantu, které jsou standardem všech verzí. Součástí standardní výbavy je také klimatizace a nové výdechy ventilace s paralelními žebry pro přesné nasměrování vzduchu a nastavení jeho průtoku.

Horní část podporuje důmyslnost a osobitost středové části panelu v odstínu karoserie, zatímco spodní část je funkční s objemnějšími úložnými prostory. Volič převodovky je umístěn na přístrojovém panelu pro snazší ovládání a vzhledově připomíná vysoce důmyslnou mechanickou součást s chromovanými částmi a tlačítkem pro zvýšení účinnosti, který má v závislosti na verzi leskle černý nebo chromovaný povrch. Sestava nejčastěji používaných tlačítek je inspirována výstražnými světly a páčkami klasické pětistovky. Tlačítka jsou snadno identifikovatelná a dobře dosažitelná.

Čalounění interiéru nabízí devět barevných kombinací. Nová sedadla zajišťují veškerý možný komfort a jsou vyrobena z příjemných materiálů. Navržena jsou navíc tak, aby usnadňovala přístup k zadním sedadlům. Sedadla ve verzi Pop disponují vzorem Chevron, zatímco verze Lounge nabízí vzor Glen v odstínech slonové kosti nebo olivové zelené s kontrastním prošíváním, lemováním a opěrkami hlavy. Ty mohou být černé nebo v odstínu slonové kůže. Na přání lze zvolit kožené čalounění Frau v odstínech černá, vínová nebo tobacco s vygravírovaným logem 500. S vínovými sedadly lze kombinovat kontrastní opěrky hlavy v slonovém nebo světle modrém odstínu.

Zadní sedadla jsou velmi komfortní pro dva cestující a korespondují s designem předních sedadel. Navíc, horní okraj opěradla je zvýšený pro lepší oporu těla a více ergonomicky posez. V případě verze Lounge je opěradlo děleno v poměru 50/50 a díky možnosti sklopení dovoluje přizpůsobit zadní část interiéru momentálním potřebám.

Nová koncepce čalounění i obložení prozrazuje na první pohled jedinečnou a výjimečnou kvalitu. Obložení je doplněno kontrastním čalouněním korespondujícím se sedadly a plastovou strukturou zahrnující velký úložný prostor a reproduktory. Chromované kliky jsou reminescencí klíčového prvku původní pětistovky.

Navzdory malým vnějším rozměrům nabízí nová pětistovka velkorysý prostor, který pramení z chytrého využití úložných prostor. K dispozici je dvojice úložných prostor na přístrojovém panelu (jeden u řidiče a druhý u spolujezdce), příruční úložný prostor na straně spolujezdce, nyní zakrytý víkem, a přihrádky v obložení dveří a v středovém tunelu. Zavazadlový prostor je rovněž velmi velkorysý a nabízí objem 185 litrů, který lze zvětšit sklopeném opěradel zadních sedadel na 550 litrů. Nový Fiat 500 se může pochlubit také velmi nízkou nákladovou hranou.

Je zde také několik důležitých prvků, které nejsou vidět, ale jsou bezprostředně vnímané a citelné. Vůz je vybaven novými zvukovými izolacemi v oblasti kol, které cestující chrání před hlukem a nepohodlím.

Fiat-500-novy (4)  Fiat-500-novy (3)

 

Vždy připojen díky systému UconnectTM
Střední části přístrojového panelu nového Fiatu 500 dominuje velká obrazovka systému UconnectTM. Situovaná je mezi výdechy ventilace, které jsou umístěné níže než u předchozí generace. U úrovně Pop systém UconnectTM zahrnuje rádio, šest reproduktorů, ovládání na volantu, vstupy AUX-in a USB a také hands-free systém Bluetooth.

Nový Fiat 500 ve výbavě Lounge nabízí ve standardu novou generaci infotelematického systému s dotykovou obrazovkou Uconnect™ 5” Radio LIVE. Tento systém zahrnuje kromě AM/FM rádia, hands-free Bluetooth a hlasového ovládání širokou paletu funkcí podobně jako Uconnect™ LIVE, jež jsou k dispozici zdarma po dobu pěti let. Řidič může připojit multimediální zařízení přes USB nebo 3,5 mm vstup AUX-in, případně může streamovat hudbu pomocí Bluetooth přímo ze svého chytrého telefonu. Na přání je nabízeno rovněž digitální rádio DAB. Systém je vybaven čtečkou SMS zpráv z kompatibilních chytrých telefonů, a to prostřednictvím převodu textu na řeč.

Služby Uconnect ™ LIVE, které jsou zahrnuté v ceně vozu, mají v modelu 500 premiéru. Aplikaci Uconnect™ LIVE lze stáhnout z Apple Store nebo Google Play Store do chytrého telefonu. Jakmile je telefon připojen k vozu, řadu aplikací lze prohlížet a ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky systému UconnectTM. Aplikace byli přepracované a upravené pro použití během jízdy, a to s cílem udržet pozornost řidiče na jízdu. Služby Uconnect™ LIVE u systémů Uconnect™ 5” Radio a Radio Nav budou k dispozici v mnoha evropských zemích. Nyní jsou nabízené v Itálii, Francii, Německu, Velké Británii, Španělsku, Rakousku, Belgii, Švýcarsku, Nizozemí, Lucembursku, a to jak pro telefony s operačním systémem Android, tak i iOS.

Uconnect™ LIVE umožňuje přímý přístup přes dotykovou obrazovku k internetovým rádiím TuneIn nabízejícím až 100 000 stanic z celého světa, internetové hudbě Deezer s více než 35 miliony skladeb pro uživatele Deezer Premium, novinkám Reuters se zprávami z celého světa a sociálním sítím Facebook a Twitter. Nechybí ani aplikace eco:Drive, mnohonásobně oceněný systém pro průběžné zlepšování stylu jízdy, který dovoluje snížit spotřebu paliva až o 16% a výrazným způsobem přispívá i k redukci emisí CO2. To vše díky poskytování jízdních doporučení v reálním čase. Kromě toho, Uconnect™ LIVE se připojuje k aplikaci my:Car s varovnými hlášeními, pamětí servisních prohlídek a interaktivní uživatelskou příručkou, jež pomáhá udržet vozidlo v perfektní kondici. Jakmile je připojen k chytrý telefon pomocí Bluetooth, nejdůležitější varovná hlášení se přenesou na osobní účet Uconnect™ LIVE, což činí údržbu a servis snadnější, než kdy předtím.

Na přání je k dispozici systém Uconnect™ 5” Radio Nav LIVE s navigací TomTom 2.5D a hlasovým ovládáním. Pohyb i po těch nejsložitějších křižovatkách usnadňují chytré funkce, jakou je například indikátor jízdního pruhu. Funkce TomTom IQ Routes® představuje nejjednodušší způsob výpočtu nejrychlejší trasy na základě reálných průměrných rychlostí. Je-li obrazovka systému využita jinými systémy, navigační povely se zobrazují přímo mezi kontrolními ukazateli.

Uconnect LIVE se službami TomTom LIVE

Uconnect™ 5’’ Radio Nav LIVE zahrnuje služby TomTom Live s hlasovým ovládáním a vysoce kvalitními informacemi z dopravy, což činí každou cestu efektivnější.

Řidiči nového Fiatu 500 mohou nyní vyzkoušet novou kvalitu navigace TomTom a zdroj největších dopravních informací s více než 100 miliony sledovaných kilometrů dopravy s aktualizací každý den. Navigační systém pak aktualizuje data každé dvě minuty. UconnectTM navrhuje nejrychlejší trasu a přesně odhaduje dobu příjezdu díky špičkovým funkcím vyhledávače. Kromě dopravních informací v reálném čase mohou uživatelé získávat také informace o pevných a mobilních radarech (v zemích, kde je to povolené) nebo o počasí, to vše opět v reálním čase. Vyhledávač TomTom Search & Go pak umožňuje uživatelům vyhledávat body zájmu podle kategorie nebo typu, například čerpací stanice nebo supermarkety a poté navigovat přímo na zvolené místo.

Motory ohleduplné k životnímu prostředí

Nový Fiat 500 je vybaven brilantními, ale úspornými motory, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, což dokazuje i plnění emisní normy Euro 6. Motory jsou kombinované s pěti nebo šestistupňovými manuálními převodovkami nebo robotizovanou převodovkou Dualogic. Paletu pohonných jednotek budou v době uvedení na trh tvořit motory 1.2 l 69 k, TwinAir 85 k nebo 105 k a dvouválec 1.2 l 69 k EasyPower (LPG/benzin).

Motor TwinAir o zdvihovém objemu 0.9 cm3 je k dispozici ve dvou výkonových verzích 85 k a 105 k. Spotřeba paliva v prvním případě dosahuje v kombinovaném provozu 3,8 l/100 km s emisemi pod 90 g CO2/km. Nejde jen o pozoruhodný výsledek ve smyslu ekologické udržitelnosti, ale i o důkaz, že tato technologie představuje konkrétní a dostupné technologické řešení Fiatu s velmi širokým záběrem, což je pro životní prostředí i kapsu majitelů klíčové. Motory TwinAir jsou perfektním příkladem, jak mohou technologie snížit emise a spotřebu paliva za přijatelnou cenu.

Nová řada Fiat 500 bude po uvedení na trh rozšířena o motor 1.2 l 69 k v konfiguraci Eco a vznětový agregát 1.3 16v Multijet II 95 k. První z motorů je vybaven chytrým alternátorem a specifickým aerodynamickým paketem s novými 14 nebo 15palcovými koly s nízkým valivým odporem a vysokou odolností vůči opotřebení. Tato evoluce se promítá do nezanedbatelné úspory provozních nákladů a má značný dopad na životní prostředí. Jedno číslo za všechny: emise CO2 dosahují v tomto případě pouhých 99 gramů na kilometr.

Nový Fiat 500 je jediným vozem segmentu, společně s Pandou, který nabízí malý vznětový motor s tak pokročilou technologií: jedná se o motor 1.3 16v Multijet II 95 k, který produkuje pouze 89 gramů CO2 na kilometr a splňuje emisní normu Euro 6.

Nový Fiat 500 poskytuje odpověď na všechny potřeby mobility různých trhů. Vybaven může být atmosférickým motorem TwinAir 0.9 o výkonu 65 k nebo zážehovým motorem 1.4 l o výkonu 100 k.

Je zřejmé, že nový Fiat 500 je ohleduplný vůči životnímu prostředí podobně jako jeho předchůdce, který byl volen pro řadu projektů udržitelné mobility. Není náhodou, že flotily vozidel 500 se dnes podílejí na projektech sdílených vozidel v řadě významných italských měst. Jsou účinné, jednoduché a uživatelsky vstřícné a umožňují žít s větším povědomím i úctou k životnímu prostředí.

Bezpečnost a komfort na vrcholu segmentu

Fiat 500 byl vytvořen podle nejpřísnějších norem a je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel svého segmentu. Stabilní a účinné brzdění bylo u verzí s motorem 1.2 FIRE 69 k posíleno instalací systému s většími brzdovými kotouči. Účinné a brilantní motory zaručují agilitu a předvídatelní chování. Stručně řečeno, vůz je schopen překonat kritické situace s naprostou lehkostí.

Nový Fiat 500 je ve standardu vybaven sedmi airbagy (dva čelní, dva okenní, dva boční a jeden kolenní). Nový model využívá rovněž nejmodernější technická řešení pro zajištění maximální kontroly nad vozidlem (aktivní bezpečnost). Jedná se o ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD, pokročilou elektronickou kontrolu stability ESP, protiprokluzový systém ASR, Hill Holder pomáhající řidiči při rozjezdech v stoupání – a hydraulický brzdový asistent HBA, který pomáhá při nouzovém brzdění.

Nový Fiat 500 je plný dynamiky a komfortu, takže je schopen absolvovat všechny cesty pohodlně a bezpečně. Tyto vlastnosti jsou vylepšeny uspořádáním zavěšení kol. Vpředu je použito zavěšení McPherson, zatímco vzadu byla instalována vlečená náprava s torzní příčkou. Zavěšení vycházející z designu Magneti Marelli bylo pro nový model zcela přepracované, aby zajistilo špičkovou ovladatelnost a maximální úroveň komfortu.