Přehlídka designu: Koncept Kia Sportspace

by  |  On Srpen 7th, 2015  |  In Kia, Značky

kia-sportspace-koncept

Pracovní týden za námi. Paprsky pozdně odpoledního slunce se odráží od ledových krystalků na závějích na krajích silnice a zahaluje zasněžené vrcholky do růžova. Cesta se klikatí směrem k zábavnému a akčnímu víkendu. Cesta vyžaduje rychlé, efektivní a nabroušené zařízení, které by vytěžilo maximum potěšení z času, který je k dispozici.
To je přesně účel, pro který byla vytvořena Kia Sportspace. Její mohutné proporce jsou připraveny pro bezpečný, ale rychlý průjezd svahy. Její vytříbený interiér poskytuje společný prostor s dostatkem osobního prostoru pro své čtyři pasažéry. Elegantní a uhlazené linie uvnitř i venku jsou funkční, ale stylové. Sedačky přizpůsobující se tvaru těla poskytují pohodlí.
Toto je koncept, který vytěžuje z života maximum.
Kia Sportspace má být představena na 85. Mezinárodním autosalónu v Ženevě. Možná je to definitivní „únikové“ auto – zcela praktické vozidlo pro každodenní business využití, ale také velkolepý stylový automobil na výlety v klasickém slova smyslu – připravený zdolat kilometry napříč kontinenty, ať už pro podnikání či zábavu.
Kia Sportspace byla koncipována a vyvinuta v evropském výrobním závodu Kia ve Frankfurtu pod vedením hlavního evropského projektanta Gregory Guillaumeho. Vozidlo smazává tradiční kompromisy – není to ani limuzína, ani dodávka, ani pětidveřové auto, ani brak. Zato je to auto, které může splnit požadavky těch, kteří odmítají škatulkování životního stylu a automobilových potřeb.