Volvo uvedením Lounge Console v Šanghaji přenáší luxus na nový level

by  |  On Srpen 7th, 2015  |  In Novinky, Volvo, Značky

Volvo na autosalonu v Šanghaji představil nový koncept, který přenáší výkon aut na novou úroveň. Koncept značky Lounge Console nabízí zaneprázdněným řidičům maximálně výkonné příslušenství – kompaktní a univerzální řešení pro rozšířené skladování a pohodlí. Lounge Console nahrazuje přední sedadlo pro spolujezdce a poskytuje množství funkcí a vymožeností.

volvo-xc90-lounge-console3
„Práci jsme začali s ohledem na životní styl obchodníků. S naším progresivním přístupem k prémiovému designu a funkcionalitě jsme analyzovali potřeby a perspektivy obchodníků, kteří mají své řidiče. Cílem bylo navrhnout pro ně auto v duchu naší značky,“ řekl viceprezident designu Volva Thomas Ingenlath. „Klíčovým prvkem v našem myšlení bylo navržení optimálního a luxusního interiéru. Odstranění sedadel pro spolucestující nám umožnilo vytvořit otevřený prostor, který dramaticky mění dynamiku interiéru a přinese fůru nových nápadů a možností.“
Po provedení etnografického průzkumu s cílem stanovení nevyjádřených a nenaplněných potřeb vysoce postavených lidí se designéři Volva zabývali, jak by tyto potřeby mohli splnit.

volvo-xc90-lounge-console2
Volvo Console vtěluje vlastnosti zážitku z vylepšeného interiéru. Designéři Volva navrhli velký pracovní stůl se světelným kosmetickým zrcadlem včetně odkládací poličky na šperky a osobní doplňky či make-up. Stůl lze otočit o 90 stupňů a zároveň má velkou 17-ti palcovou obrazovku pro kulturní zážitky uvnitř auta. Pod polstrovanou opěrkou je přídavný prostor na boty. Pro zvýšenou bezpečnost Volvo poskytuje uzamykatelný odkládací box. Odstranění předního sedadla umožňuje splnit vizi vytvoření unikátně prostorného prostředí.

volvo-xc90-lounge-console
„Lidé s hektickým životním stylem cestující z akce na akci potřebují nějaký prostor, nějaký luxus a příležitost k relaxaci a obnovení sil pro další schůzky. To je nakonec to, co jim má Lounge Console usnadnit,“ uzavřel Thomas Ingenlath.

 

volvo-xc90-lounge-console1